Hotel dla psów – nie tylko na wakacje!

Hotel dla psów – nie tylko na wakacje!

Psiak nie musi być problemem wtedy, gdy nie będziemy mogli się nim zaopiekować. Gdy pojawia się taka sytuacja, najlepiej wybrać dobry hotel dla zwierząt, gdzie będzie mógł on otrzymać profesjonalną opiekę przez 24 godziny na dobę!

Okres wakacyjny nie jest zbyt dobry dla zwierząt. To właśnie wtedy schroniska oraz fundacje działające na rzecz zwierząt odnotowują największą liczbę porzuceń psów oraz kotów. Najczęściej to efekt braku opieki nad dotychczasowym pupilem, który, stając się niewygodnym problemem, jest porzucany w lesie, przy drodze.

Jeśli nie możemy wyjechać ze swoim pupilem na wakacje, w takim przypadku najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy – w takiej sytuacji hotel dla zwierząt będzie strzałem w dziesiątkę!

Czym jest hotel dla zwierząt?

Pod tym właśnie pojęciem znajduje się placówka, która oferuje usługi opieki nad zwierzętami. To właśnie tam zwierzęta są pod stałą, profesjonalną opieką na czas nieobecności właścicieli.

Hotele są obecnie bardzo popularne także w Polsce i możemy znaleźć je zarówno w dużych miastach, na przykład w Warszawie, jak również w mniejszych miejscowościach rozsianych po całym kraju.

Usługi dostępne w hotelach dla zwierząt:

  • opieka nad zwierzętami – całodobowe doglądanie
  • karmienie zwierząt – karmy dostarcza się samodzielnie lub też hotel serwuje własne
  • podawanie odpowiednich leków – gdy wymaga tego stan zdrowia psiaka
  • wyprowadzanie na spacery – długość spacerów dopasowana jest do potrzeb zwierzęcia
  • zabawa ze zwierzętami – zabawa indywidualna, w grupie z innymi psami
  • zabiegi pielęgnacyjne – grooming
  • usługi behawioralne – związane ze zmianą zachowania zwierzęcia
  • trening psów – odpowiednie układanie psa

W ramach standardowej obsługi w hotelu dla zwierząt klienci mogą skorzystać z noclegów, podawania posiłków, zabawy oraz spacerów. Usługi takie jak grooming, trening czy też usługi behawioralne dla psów są płatne dodatkowo.

Dokładne cenniki dotyczące pobytów w hotelach dla zwierząt można znaleźć na ich stronach internetowych.

Hotel dla zwierząt – kiedy warto z niego skorzystać?

Najczęściej hotele dla zwierząt kojarzone są z wakacjami, gdy właściciele wyjeżdżają na urlop i nie mogą wtedy zapewnić swojemu pupilowi opieki. Gdy nie mamy żadnego znajomego czy rodziny, która mogłaby zająć się psiakiem, wtedy hotelik będzie strzałem w dziesiątkę!

Warto jednak wskazać, że noclegi dla psów w hotelach sprawdzą się także w szeregu innych przypadków. Możemy skorzystać z nich wtedy, gdy wyjeżdżamy w podróż służbową, gdy udajemy się na zaplanowany zabieg do szpitala, na czas remontu domu lub mieszkania, a to tylko kilka przypadków.

Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że niektóre hotele dla zwierząt zapewniają także obsługę w ciągu dnia – to tak zwana świetlica dla psów, gdy psiak nie przebywa w hotelu na noc, ale odbierany jest przez właściciela tego samego dnia.

Zatem placówka tego rodzaju sprawdzi się w wielu różnych przypadkach, gdy samodzielnie nie jesteśmy w stanie zapewnić pupilowi należytej opieki!

Jak wybrać najlepszy hotel dla zwierząt?

Aby zapewnić zwierzęciu najlepszą opiekę w hoteliku, warto wybrać taki, który posiada pozytywne opinie. Gdy zależy nam na komforcie zwierząt, najlepiej sprawdzi się hotelik domowy, gdzie nie ma oddzielnych klatek, a zwierzęta same mogą wybrać miejsce do snu.

Zapraszam serdecznie do skorzystania z moich usług dla zwierzaków – prowadzę domowy hotelik dla psów w Warszawie, gdzie każdy pupil może liczyć na profesjonalną i kompleksową obsługę. Pobyt u mnie będzie na pewno komfortowy i bezpieczny, ponieważ zadowolenie zwierząt i ich właścicieli jest dla mnie najważniejszy!